Przepisy z mojego ogrodu – Applebaum-Sikorska Anna, Crittenden Danielle

Przepisy z mojego ogrodu - Applebaum-Sikorska Anna, Crittenden Danielle

Anna Applebaum-Sikorska, autorka, felietonistka „The Washington Post”, laureatka Nagrody Pulitzera zamieszkała wraz z mężem, Radosławem Sikorskim, w XIX-ponadczasowym dworku w Chobielinie. Tu pielęgnuje swój warzywny ogród i pichci nie tylko dla rodziny, wszak także dla przyjaciół i znamienitych gości z zagranicy. Jak jeden mąż z psiapsiółą, Danielle Crittenden, postanowiła napisać publikację o polskiej kuchni. Z finezją i zachcianką uzupełniła rutynowe potraw o nowe składniki, czerpiąc owe, co najlepsze z kuchni świata. Kucharski powrót do przeszłości zmieszany z nowatorskim i twórczym zerknięciem sprawił, iż polskie dania zdobyły na gustu, a i na lekkości. Anna Applebaum-Sikorska – wyróżniająca amerykańska pisarka i publicystka, felietonistka „The Washington Post” oraz „Slate”. Uprzednia warszawska korespondentka „The Economist” i zastępczyni redaktora naczelnego londyńskiego tygodnika „The Spectator”. Pokonała Uniwersytet Yale; była stypendystką programu Marshalla w London School of Economics i St Antony’s College w Oksfordzie. Za swą pierwszą lekturę Pośród Świtem a Zachodem otrzymała w 1996 roku nagrodę im. Adolpha Bentincka, a za Łagier w 2004 roku Gratyfikację Pulitzera. Jest połowicą Radosława Sikorskiego; mają dwóch synów – Aleksandra i Tadeusza. Danielle Crittenden (1963) – amrykańska dziennikarka i literatka, pisarka słynnego blogu i wieczna koleżanka waszyngtońskiego „The National Post”; współmałżonka Davida Fruma – znanego jankeskiego dziennikarza oraz autora przemówień Georga W. Busha.

Zobacz Przepisy z mojego ogrodu – Applebaum-Sikorska Anna, Crittenden Danielle w TaniaKsiazka.pl

Przepisy z mojego ogrodu - Applebaum-Sikorska Anna, Crittenden Danielle

Porta Latina Podręcznik do jęzora łacińskiego i kultury antycznej Preparacje i komentarze – Wilczyński Stanisław, Pobiedzińska Ewa, Jaworska Anna

Ciąg Porta Latina to bieg języka łacińskiego i kultury dawnej przeznaczony na rzecz szkół ponadgimnazjalnych. Książka układa się z 34 rozdziałów nazwanych Lectio, które obejmują cały ważki materiał gramatyczny. Wszelka z lekcji wymienia obfity materiał utrwalający poznane przedmiot uwagi gramatyczne i słownikowe. W podręczniku jest wybór tekstów literatów łacińskich oraz obszerny zbiór przysłów, gnomy i przełomów z wyjaśnieniem i komentarzem. Dzięki tym tekstom można lepiej poznać kulturę zamierzchłą, głębiej wbić się w losy myśli europejskiej i poszerzyć znajomość języka łacińskiego. Ciekawostkę konstytuują rozdziały Xa, Xxa i XXXa. Są w nich teksty łacin mówionej, tematycznie zakute z życiem współczesnym. Zdołają one zachęcić ucznia aż do gonienia innych podłoży łaciny jako języka stojącej komunikacji, szczególnie w sieci internetowej. Do tych trzech lekcji dodano też carmina, czyli pieśni i pieśni społem z zapisem nutowym. Preparacje, jakie uzupełniają przepis, zawierają szczegółowe objaśnienia słownictwa i zadań gramatycznych oraz dodatkowe teksty dotyczące cywilizacji antycznej i dziedzictwa europejskiego. Bezpośrednio przy słówkach oznaczone są przyjęcia w języku polskim. W wszelkiej nauki słuchacz wydobędzie również informacje o obraniach w języku angielskim, niemieckim i francuskim, co niesłychanie ułatwia naukę wszelkiego z owych języków.

Bob Budowniczy Bob i jego skrzętny wkrętak – Thorpe Kiki

Kartonowa książeczka w układzie śrubokręta obejmująca wierszowane rozmawianie o Bobie Budowniczym i jego śrubokręcie.

Bob Budowniczy Bob i jego pracowity młotek – Thorpe Kiki

Kartonowa książeczka w kształcie młotka zawierająca wierszowane opowiadanie o Bobie Budowniczym i jego młotku.

Mamo, już potrafię – Stefaniak Anna, Stefaniak Lech

Rozmieszczona książeczka na rzecz dzieci 1 -3 lat

Dodaj komentarz